نمایشگاه سنگ محلات دوره پانزدهم 21-18 مهرماه 1402

نمایشگاه سنگ محلات گسترده ترین نمایشگاه سنگ کشور است. گفته می شود این نمایشگاه با افزایش حدود 40 درصدی فضا همراه با افزایش 15 درصدی غرفه داران نسبت به دوره قبل بسیار گسترش یافته است.


ویژگی اصلی نمایشگاه سنگ محلات با نگاهی اجمالی به این نمایشگاه، یکی از دلایل اصلی تمایز آن با سایر نمایشگاه ها مشخص می شود. این نمایشگاه دارای شاخص ترین و شناخته ترین سالن نمایشگاهی سنگ کوپ است که از 270 معدن کشور در زمینی به مساحت 27 هزار مترمربع با حضور 21 هزار تن سنگ در نمایشگاه، برگزار می شود.

مطلب مرتبط:معدنشایان ذکر است که انواع سنگ های طبیعی از جمله تراورتن، گرانیت، مرمریت، مرمر، کنگلومرا، ماسه سنگ، تراونیکس و سنگ لایمستون  تهیه شده از اقصی نقاط کشور به چشم می خورد. مناطق اصلی این سنگ ها عبارتند از: قم، تهران، مرکزی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، یزد، کرمان و فارس، استان های کردستان، لرستان، همدان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، زنجان، مازندران و اصفهان.

تمامی سنگ های نمایشگاه با دستورالعمل اخذ غرفه با ابعاد مشخص تراش می خورند و در اصطلاح مانند بلوک های صادراتی برش می شوند. یکی از عناصر و ویژگی های اصلی محوطه بلوک سنگی به شکل زیر تشریح شد: سیستم اطلاعاتی خاصی برای درج مشخصات سنگ که شامل نام، محل معدن و پیمانکار مربوطه برای ایجاد فرهنگ برندسازی در معدن بود، به غرفه داران اعلام شد. علاوه بر این، درج نام ها و علائم قابل توجه به طور نامنظم بر روی سنگ ممنوع شد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *