واردات ماشین‌آلات معدنی به کشور آزاد شد

واردات ماشین‌آلات معدنی به کشور آزاد شد

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت: واردات ماشین‌آلات معدنی به کشور آزاد شد
معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: واردات ماشین آلات معدنی بدون سابقه ساخت در داخل کشور، بدون محدودیت آزاد شده است و چشم انداز خوبی را در بخش تجهیزات صنعت معدن در آینده خواهیم داشت.

مطلب مرتبط: اخبار نمایشگاه
رضا محتشمی پور در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران به میزبانی خوزستان در محل هتل پارس اهواز، با عنوان اینکه یکی از گلوگاه‌ها در بهره برداری درست از معادن بحث ماشین آلات است اضافه کرد: در خصوص واردات ماشین هایی که سابقه ساخت در ایران دارند همچنان محدودیت وجود دارد.
وی در ادامه بیان کرد: یکی از انتظارهایی که از سازمان نظام مهندسی معدن داریم این است که مشکلات حوزه معدن را در نقاط مختلف کشور آسیب شناسی کرده و به وزارتخانه صمت راهکار و پیشنهاد ارایه دهد.
محتشمی پور در ادامه گفت: وزارت صمت در حوزه تنظیم مقررات و توسعه فناوری به شدت نیازمند افراد عالم است، و تمایل داریم در این بخش از کمک شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنیم.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان کرد: در موضوع تنظیم مقررات معادن تمرکزی در وزارتخانه رخ داده و در ابتدا تلاش کردیم بخشنامه‌های متعدد در این بخش را ساماندهی،و موارد منسوخ شده را کنار بگذاریم. تغییر قانون به سادگی ممکن نیست اما در لایه‌های پایین‌تر، می‌توان تغییراتی ایجاد کرد و در این بخش از تمامی دستگاه‌ها و سازمان نظام مهندسی کمک می‌خواهیم.
وی با اشاره به اینکه ۳۱۷ بخشنامه در حوزه معدن صادر شده که بسیاری از آنها منسوخ شده‌اند گفت: برای باطل کردن بخشنامه‌های منسوخ شده از تمامی فعالان و دستگاه‌های مربوطه کمک می‌خواهیم. محتشمی پور ادامه داد: بهبود وضعیت اکتشاف معادن در سطح کشور، در سطح رییس جمهوری نیز مطرح شد و با استفاده از یک پنجره واحد و ایجاد هماهنگی در حوزه معادن می‌توان بخشی از مشکلات را حل کرد.
معاون معاون و فرآوری مواد وزارت صمت افزود: با جذب منابع دولتی، دنبال این هستیم‌ که میزان اعتبارات دولتی را در حوزه اکتشافات بالا ببریم و از بخش خصوصی نیز در این بخش کمک بگیریم. وی با بیان اینکه از سازمان ایمیدرو درخواست داشتیم‌ که اکتشافات معدنی را با بخش خصوصی بیشتر کند بیان کرد: استفاده از روش بررسی و ثبت ژئوفیزیک هوایی نقاط معدنی کشور با گسترش یابد؛ از معدن کاران خارجی هم دعوت شده تا در اکتشاف معادن در ایران همکاری کنند.

مطلب مرتبط: اخبار صنعت سنگ

3.2/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *