امکان استفاده رایگان تجار از دفاتر و غرفه‌های مرکز تجاری ایران در مسکو

امکان استفاده رایگان تجار از دفاتر و غرفه‌های مرکز تجاری ایران در مسکو

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در ابتدای این جلسه احمد پزنده رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان ابراز امیدواری کرد این نشست سرآغازی برای توسعه همکاری با مرکز تجاری ایران در مسکو باشد و اظهار داشت: اطلاعات موردنیاز تجار از بازار روسیه طی تحقیقات میدانی احصاء شده و آمادگی داریم فهرست 3 هزار کالای موردنیاز این کشور که اخیراً از سوی طرف روسی اعلام شده را نیز در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهیم.
وی افزود: اتاق بازرگانی اصفهان از تجار و مجموعه‌های توانمند استان برای مذاکره و برقراری ارتباط با طرف‌های روسی حمایت می‌کند. همچنین سازمان توسعه تجارت ایران تسهیلاتی برای تجارت با روسیه در نظر گرفته است.


تضمین پایداری روابط اقتصادی ایران و روسیه با تولیدات مشترک


روح‌الله میرزاامیری، مدیر امور کمیسیون‌های اتاق بازرگانی اصفهان نیز بیان کرد: تولید مشترک می‌تواند مراودات تجاری ایران و روسیه به‌ویژه در زمان کنونی را تعمیق و پایداری روابط اقتصادی دو کشور را تضمین کند؛ بنابراین لازم است قوانین و مشوق‌های روسیه برای تولید مشترک با ایران و موضوعات دیگری مانند اینکه کدام استان‌ها و مناطق روسیه دارای این مزیت برای تولیدکنندگان ایرانی است، برای فعالان اقتصادی ایران شفاف‌سازی شود.


تجار ایرانی برای حضور در بازار روسیه تسریع کنند


در ادامه عبدالله‌اف الکساندی، نماینده امور تجاری «ساداوود» و «فودسیتی» در روسیه با بیان اینکه دولت این کشور از همکاری اقتصادی با ایران کاملاً حمایت می‌کند، افزود: در مدت حضور در ایران شاهد پیشرفت‌های این کشور در حوزه‌های گوناگون بودم و آمادگی کامل خود از توسعه روابط تجاری با ایران را اعلام می‌کنیم. هم‌اکنون هیأت‌‌های اقتصادی بسیاری میان ایران و روسیه در تردد هستند که نشان‌دهنده جذابیت تجارت با ایران است.

مطلب مرتبط:اخبار صنعت سنگوی با بیان اینگه اگر ظرفیت‌های دو کشور بزرگ ایران و روسیه تجمیع شود می‌توان کارهای بزرگی رقم زد، افزود: علاقه به گسترش روابط تجاری با ایران به‌اندازه‌ای است که رئیس‌جمهور روسیه هفته گذشته دستور تکمیل کریدور شمال-جنوب به‌عنوان زیرساخت حمل‌ونقل میان دو کشور را صادر کرد. هم‌اکنون کشورهای غربی بازار روسیه را ترک کرده‌اند و تجار ایرانی باید به سرعت برای حضور در این بازار اقدام کنند. تجار ایرانی می‌توانند کاملاً روی حمایت طرف روسی حساب باز کنند، اما گسترش تجارت میان دو کشور نیازمند ارتباطات رو در رو و تسریع تجار ایرانی در برقراری ارتباط با طرف‌های روسی است. هم‌ اکنون روسیه به هر کالایی که در ایران تولید می‌شود به شرط رعایت استانداردهای لازم نیاز دارد.
ولادسلاو ایفورو، معاون کنسولگری فدراسیون روسیه در اصفهان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه در اصفهان بیان کرد: چنین جلساتی اهمیت بسیار بالایی برای افزایش شناخت دو طرف از یکدیگر دارد تا در نهایت به گسترش روابط تجاری میان ایران و روسیه منجر شود.
در ادامه این جلسه حاضران به طرح پرسش‌های خود پیرامون تجارت با روسیه و چگونگی استفاده از خدمات مرکز تجاری ایران در مسکو پرداختند.

منبع: https://eccim.com

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *