اولین کنگره زنان تاثیرگذار در ایران

اولین کنگره زنان تاثیرگذار در ایران

کنگره زنان تاثیر گذار برای نخستین بار امسال در دو سطح ملی و بین المللی برگزار می شود. سطح ملی آن سه شنبه ۲۷ دی با تجلیل از ۳۱ زن ایرانی تاثیر گذار برتر برگزار شد و سطح بین المللی آن جمعه ۳۰ دیماه برگزار شد. هدف از برگزاری این کنگره تقدیر، بهره‌برداری و حمایت و نیز کمک به رشد و ارتقای خلاقیت و ایده‌های بانوان است.

کنگره زنان تاثیرگذار یک کنگره بین المللی است که میهمانانی از ۲۸ کشور دنیا از جمله سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و …  به عنوان  شرکت کنندگان در نخستین کنگره بین المللی  بانوان تاثیر گذار از این نمایشگاه بازدید کردند و در میان مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاه‌ها و روسای انجمن‌های ۲۸ کشور حضور دارند.

از این رو نمایشگاه مذکور موقعیت خوبی برای برقراری ارتباط اقتصادی بین ایران و سایر کشورها است. همچنین  در کنگره بین المللی زنان تاثیرگذار دانشمندانی از کشورهای مختلف اعم از سوئد، اتریش، بوسنی و هرزگوین، صربستان، قزاقستان، استرالیا، کانادا و… کاندیدا هستند. و جوایزی به سه نفر اول برگزیده شده اهدا شد.

شیوه های شناسایی بانوان تاثیرگذار

با توجه به گزارش خبرگذاری ها زنان سایر کشور ها با حضور در این نمایشگاه  بیان داشتند ضمن اینکه این اولین بار است که در تهران و ایران هستم و این سفر خیلی لذت بخش بود می گویند: زن‌های فوق‌العاده بسیاری دیدیم و آنها واقعا نافذ و کارشان را به خوبی انجام می‌دهند.این زنان خوشحال هستند که کارهایی که انجام می‌دهند را به نمایش گذاشته‌ و آن را معرفی و به این موضوع افتخار می‌کنند؛ احتمالا حمایت‌های بسیاری پشت آنها وجود داشته است.

همچنین ایشان بیان داشتند: این نمایشگاه معرفی ‌کننده این امر است که جمهوری اسلامی ایران چطور به زنان قدرت آغاز کاری که می‌خواهند را می‌دهد.

مطلب مرتبط:صنعت سنگ
زنان ایرانی در حوزه های هنر، صنعت، داروسازی، علوم پیشرفته ژنتیکی (DNA) و نانوتکنولوژی حضور داشته اند.

آنچه که در این کنگره گذشت:

به گزارش ایسنا، درواقع زنان ایرانی حاضر در این نمایشگاه با همکاری کشورهای مشارکت کننده در این کنگره می‌توانند کارهای مشترکی را تعریف کرده که نهایتا به صادرات، آموزش و پژوهش کمک کند. همچنین ۱۰ سند و تفاهم نامه‌هایی دوجانبه آماده شده که بین دستگاه‌های مختلف با همتایان امضاء خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این در حالیست که جمیله علم‌الهدی همسر رییس جمهور و انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده در جریان برگزاری اولین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار، به گفتگو با زنان و چهره‌های سرشناس مهمانان پرداختند. البته گفتنی است که مهمانان خارجی پیش از حضور در نشست هم‌اندیشی با همسر رییس‌جمهور، از نمایشگاه محصولات علمی، صنعتی و هنری ایرانی بازدید کردند.

چه کسانی در این کنگره شرکت کرده اند؟

زنان در بخش‌های مختلف اعم از علمی، پژوهشی، نوآوری، اقتصادی، بهداشت و درمان،هنر، بازیگری، عکاسی، نقاشی، کنشگری اجتماعی و اقتصادی، فعالان مدنی، فعالان حوزه محیط زیست، حقوقدانان، فعالین رسانه‌ای و … در این کنگره شرکت کرده‌اند و تلاش شده است تا از این طریق ارتباطی میان زنان تاثیر گذار در حیطه بین المللی با زنان تاثیر گذار ایرانی برقرار شده و هم‌افزایی برای پیشرفت کشور شکل گیرد.

برای شناسایی زنان تاثیرگذار در حیطه بین المللی نیز، از طریق وزارت امور خارجه و سازمان ارتباطات، بنیاد ملی نخبگان، نخبگان ایرانی در سایر کشورها و نیز نیروهای مردمی و حلقه‌های میانی اقدام شده است. ۷۰ نفر از مقامات زن کشورهای مختلف برای حضور در نخستین کنگره بین المللی زنان تاثیر گذار دعوت شده‌اند.

شاخص های انتخاب زنان در کنگره زنان تاثیرگذار

  • فراوانی دیگرانِ اثر پذیر
  • کیفیت اثر گذاری در تغییر دیگران
  • نقش آفرینی مادران
  • نقش آفرینی جهادی و حرکت‌های ایثارگرانه و جهاد گرانه
  • شرایط ویژه محیط
  • نوع تاثیرگذاری متاثر از محیط
  • تعیین عرصه اثرگذاری

با مراجعه به سایت khabarsang.ir می توانید به اخبار روز مربوط به سنگ و  اطلاعات راجب یک محصول جدید به نام توری فایبرگلاس کاربرد فراوانی در صنایع دارد داشته باشد آشنا شوید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *