نگاهی به رزومه علمی و مدیریتی عباس علی آبادی وزیر پیشنهای صمت

نگاهی به رزومه علمی و مدیریتی عباس علی آبادی وزیر پیشنهای صمت

بی شک وزارت صمت یکی از بزرگترین مجموعه های مدیریت دولتی در کشور است. یکی از گلوگاه های مهم توسعه اقتصادی کشور. چیزی شبیه به وزارت کار و رفاه اجتماعی که هر دو دارای اهمیتی تقریبا نزدیک به وزارت نفت پیدا کرده اند.
رضا فاطمی امین بی تردید یکی از نزدیک ترین افراد به سید ابراهیم رییسی و از تئوریسین های اصلی تیم اقتصادی او بود که در ۱۸ ماه فعالیت، همزمان با ایجاد بحران های اقتصادی بزرگ برای کشور، با رای عدم اعتماد مجلس از کابینه خارج شد. حال در شرایطی که دولت و مجلس در پی جداسازی دو وزارتخانه صنعت و معدن و بازرگانی هستند، دولت رییسی بر خلاف نام های مطرح برای اداره بخش صنعت به سراغ یک مدیر اجرایی رفته که در دسته بندی های رایج سیاسی برچسب نخورده و به عملکردش شناخته می شود.

مطلب مرتبط:صنعت سنگعباس علی آبادی دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گذرانده است.
او در هر دو بخش دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت بوده که از آن جمله می توان به فعالیت به عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و … همچنین ریئس هیات مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از پانزده سال، اشاره کرد. بازه ای زمانی که مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است. به نحوی که گروه مپنا امروزه یکی از شرکتهای حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.
در رزومه منتشر شده از علی آبادی آمده است: «او تا به امروز قراردادهای بین المللی بیشماری در داخل و خارج از کشور مذاکره، منعقد و اجرا کرده و به واسطه این طرح های عظیم سابقه تجارت جهانی در مقیاس داشته است.» و «در این دوره ۱۵ ساله گروه مپنا چندین بار، بزرگترین صادر کننده نمونه و ممتاز صنعتی کشور لقب گرفت.»
علی آبادی همچنین به عنوان یک متخصص حوزه مکانیک و انرژی برنده جایزه اختراع خوارزمی، همچنین یکی از اعضای شورای عالی استاندارد کشور و شورای عالی علوم و تحقیقات و فناوری، بوده است.
در بخش هایی دیگر از رزومه این وزیر پیشنهادی او اینگونه معرفی می شود:«صاحب ایده و مدیر توسعه بسیاری از فناوری های راهبردی مانند توربین های هوایی، موتورهای رفت و برگشتی بزرگ، برقی سازی(خودروهای برقی و هوشمند و تولید باتری های پیشرفته لیتیومی و ذخیره سازی انرژی)، توربین گازی کلاس F ملی و بسیاری دیگر از طرح های پیشران در کشور»
علی آبادی همچنین استاد دانشگاه و دارای مقالات متعدد در مجلات و کنفرانس های معتبر علمی داخلی و خارجی است و تالیفات و ترجمه کتب فنی و تخصصی و مسئولیت های اجرایی بسیاری از جمله ریاست دانشگاه، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، عضویت در هیات امنای دانشگاه ها، عضویت در کمیته آموزش شورای عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضویت در شورای برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی کشور به عنوان عضو حقیقی و ریاست و عضویت در بسیاری از انجمن های علمی تراز ملی، کنفرانس ها و همایش های علمی، را در کارنامه خود دارد. رزومه ای که به این مدیر اجرایی کمک می کند تا گزینه ای عملگرا برای بخش صنعت و معدن کشور شناخته شود.

امتیاز دهید

یک پاسخ

  1. بهترین گزینه می باشد،کشور برای پیشرفت به چنین افرادی نیاز دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *