بهره برداری از معدن سریدون در چند ماه آینده

بهره برداری از معدن سریدون در چند ماه آینده

علی رستمی در نشست بررسی طرح‌های تولید و توسعه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با حضور معاون وزیر صمت افزود: معدن سریدون یکی از معادن بزرگ مس ایران است که طی چند سال اخیر اکتشاف شده است.

وی افزود: در حوزه اکتشافات مس در پنجاه سال گذشته، ۷ درصد سرزمین اکتشاف شده است که با این میزان اکتشافات دارای رتبه پنجم جهان هستیم، امیدواریم با توسعه فعالیت‌های اکتشافی به رتبه ۲ یا ۳ جهان برسیم.

رستمی گفت: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۳۰ هزار متر و ۲۰۰ هزار متر اکتشافات مس در ایران با چند هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری خطر پذیر انجام شده و قصد داریم امسال این اکتشافات را به ۳۰۰ هزار متر افزایش دهیم.

مطلب مرتبط:صنعت معدن تجارتوی با اشاره به اینکه گذرگاه اصلی حرکت در حوزه معدن؛ اکتشافات است افزود: در این حوزه باید به طور ویژه دولت سیزدهم کمک و حمایت کند و انتظار ما ایجاد مسیر سبز توسط دولت برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی می‌باشد.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از ۱۵ دستگاه حفاری اکتشافی و یک واحد آزمایشگاه مرجع معدنی در شمال غرب کشور با مشارکت دانشگاه تبریز برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی توسط شرکت ملی مس راه اندازی کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: سال گذشته بعد از ۴۰ سال فعالیت به تولید ۳۰۰ هزار تن کاتد دست یافتیم و تلاش داریم این میزان تولید را به یک میلیون تن مس کاتد در پنج سال آینده برسانیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *