ارزانترین کشورهای جهان برای زندگی در ۲۰۲۳ + رتبه ایران

سایت سازمان «معتبر» -«وایس ووتر»(Wisevoter) در تازه ترین گزارش خود، ارزانترین کشورهای جهان از حیث هزینه های زندگی در سال جاری میلادی را رتبه بندی کرده است. «ایران در این رتبه بندی با هزینه زندگی ۷۲۳ دلار درماه»، در رده هفتاد و هشتم کشورهای جهان از این حیث قرار گرفته است.

به گزارش شفقنا به نقل از البلاد و وایس ووتر، در این رتبه بندی، الجزایر با هزینه ماهیانه ۳۹۱ دلار، ارزانترین کشور عربی برای زندگی محسوب شده است.

ارزانترین کشورها

پس از الجزایر، به ترتیب لیبی با هزینه زندگی ۳۹۸ دلار در ماه، تونس با حدود ۴۱۶ دلار، مصر با ۴۱۸ دلار، سوریه با ۵۰۳ دلار، یمن با ۵۳۵ دلار، مراکش با ۵۸۶ دلار، سودان با ۶۵۷ دلار، سومالی با ۷۹۷ دلار، اردن با ۸۳۵ دلار، عربستان با ۱۰۲۰ دلار، عمان با ۱۱۲۶ دلار، بحرین ۱۱۷۱ دلار، لبنان ۱۲۵۴ دلار، کویت ۱۳۱۲ دلار و قطر ۱۸۹۲ دلار به ترتیب در رده های دوم تا شانزدهم ارزان ترین کشورهای عربی از حیث هزینه های زندگی قرار گرفته اند.

مطلب مرتبط:صنعت سنگعربستان سعودی با هزینه زندگی ماهیانه حدود ۱۰۲۰ دلار ، سلطنت عمان با هزینه حدود ۱۱۲۶ دلار و بحرین با ۱۱۷۱ دلار به ترتیب اول تا سوم کشورهای حاشیه خلیج فارس از حیث هزینه های زندگی هستند.

آمار ارزانترین کشورها برای زندگی

براساس این رتبه بندی، در سطح جهان نیز پاکستان ارزانترین کشور از حیث هزینه های زندگی است و که هزینه ماهیانه در آن ۲۹۴ دلار است و پس از این کشور سریلانکا با۳۱۶ دلار و نپال با ۳۸۵ دلار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *