الزام تدوین طرح‌های مطالعاتی صدور مجوز برداشت از معادن لرستان

الزام تدوین طرح‌های مطالعاتی صدور مجوز برداشت از معادن لرستان

بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای نامگذاری شعار سال، یکی از سیاست‌های وزارت صمت احیای واحدهای معدنی راکد و بازگشت معادن مقیاس کوچک به چرخه تولید است.

وی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی معدن وظیفه خطیری را در راستای نظم بخشیدن به فعالیت‌های معدنی دارد. جعفری اظهار کرد: وزارت صمت همواره بر استفاده از توان علمی و فنی که این بخش دارد، تاکید دارد.

مطلب مرتبط:صنعت معدن تجارتاین مسئول گفت: موضوع واگذاری نقشه برداری‌های پهبادی معادن و صیانت از ذخایر معدنی از جمله توان‌های علمی و فنی نظام مهندسی در راستای توسعه و صیانت از ذخایر معدنی محسوب می‌شود.

جعفری تصریح کرد: در سال جاری با توجه به نشست‌هایی که با رئیس نظام مهندسی کشور و استان داشتیم یکی از برنامه‌های ما این است که کلیه بهره برداران از مسئولان فنی استفاده کنند.

رئیس سازمان صمت استان لرستان افزود: در غیر این صورت از ارائه هرگونه خدمات به این بهره‌برداران خودداری خواهیم کرد، طبق بخش‌نامه‌هایی که در حوزه صنایع معدنی وجود دارد باید از ظرفیت سازمان نظام مهندسی معدن استفاده شود.

وی بیان کرد: طبق آیین نامه‌ها باید طرح‌های مطالعاتی مجوزهای برداشت از معادن لرستان تدوین شود.

جعفری گفت: در حوزه زیرساخت‌ها نیز با توجه به دغدغه‌ها در راستای ایجاد یک ساختمان در شأن نظام مهندسی پیگیری‌هایی انجام شده که به زودی زمین تخصیص می‌یابد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *