فعال سازی معادن غیر فعال یزد ضروری است

فعال سازی معادن غیر فعال یزد ضروری است

استاندار یزد گفت: این استان در بخش اکتشافات مواد معدنی نیازمند تلاش بیشتری است لذا یکی از موارد مورد پیگیری باید هدایت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این بخش باشد.

جلسه شورای معادن استان یزد به ریاست استاندار و با حضور نمایندگان مردم تفت و میبد و نیز مهریز، بهاباد، بافق، ابرکوه، خاتم و مروست (به صورت برخط) در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورا برگزار شد.

مطلب مرتبط:صنعت معدناستاندار یزد در این جلسه، با تاکید بر برگزاری فعالانه و عالمانه جلسات شورای معادن گفت: استان یزد در بخش اکتشافات مواد معدنی نیازمند تلاش بیشتری است لذا یکی از موارد مورد پیگیری باید هدایت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این بخش باشد.

وی در ادامه به تبیین ضرورت تعیین تکلیف معادن غیر فعال استان پرداخت و اظهارداشت: معادن غیر فعال باید فعالسازی و به چرخه فعالیت باز گردند در غیر اینصورت فرایند قانونی مربوطه در مورد آنان طی خواهد شد.

فاطمی همچنین بر پیگیری برگزاری جلسه مشترک شورای عالی معادن و شورای معادن استان جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی موجود در این حوزه تاکید کرد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به لزوم هوشمند سازی معادن و مزایای آن اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری های نوین در معادن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تحقق آن در استان، باید با جدیت دنبال شود.

وی در پایان به موضوعات مطرح شده در خصوص استفاده معادن از جاده های عمومی اشاره و اضافه کرد: به عنوان نمونه ۷۰ درصد بار ترافیکی و خرابی جاده طریق الرضا به دلیل عبور وسایل نقلیه سنگین معادن است لذا معادن منطقه باید نسبت به احداث جاده اختصاصی برای تردد خود یا تکمیل باند دوم جاده اقدام کنند.

فاطمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۳۰ کیلومتر جاده مذکور توسط شرکت صنعتی و معدنی پایا فولاد کویر یزد، بر انجام تعهدات سایر شرکت‌های معدنی براساس مصوبه شورای معدن استان، در این رابطه تاکید کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *