برنامه بلندپروازانه تسلا در آلمان

برنامه بلندپروازانه تسلا در آلمان

شرکت خودروسازی تسلا از مقامات محلی آلمان درخواست مجوز کرده تا با ایجاد تغییرات گسترده در کارخانه خود در نزدیکی شهر برلین، آن را به بزرگترین کارخانه خودروسازی اروپا تبدیل کند.

در اسنادی که روز چهارشنبه از سوی وزارت محیط زیست محلی و سازمان آب آلمان منتشر شد، فهرست بلندبالایی از تغییراتی دیده می‌شود که تسلا در نظر دارد در کارخانه کنونی انجام دهد.

بر اساس این طرح، تسلا می‌خواهد ظرفیت تولید خود در این کارخانه را به ۱ میلیون خودرو در سال و ۱۰۰ گیگاوات ساعت تولید باتری افزایش دهد که حتی بیشتر از میزان خودروی تولیدی توسط فولکس واگن در ولفسبورگ است.

هم اکنون در این کارخانه که در منطقه Grunheide در نزدیکی برلین واقع شده، تسلا هر هفته حدود ۵ هزار خودرو تولید می‌کند.

اصلاحات ذکر شده در طرح، تنها اولین مرحله از سه مرحله توسعه و انجام تغییرات در این کارخانه است و شامل ساخت آزمایشگاه سلول باتری و گسترش بازیافت آب نیز می‌شود که باید در نیمه اول سال ۲۰۲۴ عملیاتی شود.

شرکت تسلا تا کنون مجبور به تاخیر در اجرای این طرح بلندپروازانه شده بود که دلیل آن، اعتراضات گسترده ساکنان محلی بویژه به دلیل اثرات زیست محیطی فعالیت کارخانه و مصرف بالای آب توسط آن بوده است.

اکنون نیز مردم محلی تا اواسط سپتامبر فرصت دارند تا درباره آخرین پیشنهادات این شرکت تصمیم‌گیری یا علیه آن اقدام کنند.

تسلا متعهد شده است که برای توسعه کارخانه، از هیچ ظرفیت آب اضافی استفاده نکند و برای اجرایی کردن طرحش ۱.۴ میلیون متر مکعب آبی که مجوز استفاده از آن را دارد، بازیافت کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *