سایپا ۴هزار دستگاه خودروی خارجی وارد کرد

سایپا ۴هزار دستگاه خودروی خارجی وارد کرد

الله‌وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع واردات خودرو و همین‌طور قیمت خودروهای داخلی و مشکلات تأمین قطعه با حضور مدیران عامل شرکت‌های سایپا و ایران خودرو و شرکت‌های قطعه‌سازی و معاون وزارت صمت در امور صنعت خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه خودروسازان نسبت به قیمت‌گذاری خودرو گله‌مند بودند و این نوع قیمت‌گذاری فعلی را دستوری دانستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: خودروسازان در جلسه امروز عنوان کردند که ما با این وضعیت قیمت‌گذاری خودروها متحمل ضرر و زیان می‌شویم و دولت باید برای بخش خودروسازی اعتباراتی را تخصیص داده و در اختیار خودروسازان قرار دهد.

دهقانی خاطرنشان کرد: در بحث واردات خودرو نیز هم خودروسازان و هم قطعه‌سازان گله‌مند بودند و عنوان می‌کردند که امکان تولید و تأمین قطعات خودروهای خارجی در داخل وجود ندارد و ارز کافی نیز برای واردات قطعات خودروهای خارجی نیز در اختیار نیست.

وی افزود: در این جلسه مدیرعامل شرکت سایپا عنوان کرد که این شرکت تاکنون 2 هزار دستگاه خودروی خارجی به کشور وارد کرده و مقدمات واردات 4 هزار دستگاه خودروی خارجی دیگر نیز در حال انجام است تا این خودروها نیز به کشور وارد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: مدیرعامل شرکت سایپا گفت که ما می‌توانیم واردات خودروی دسته دوم را به کشور انجام دهیم و به این موضوع نیز ورود خواهیم کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *