پهنه‌های بلوکه‌ شده معدنی تعیین تکلیف می‌شوند

پهنه‌های بلوکه‌ شده معدنی تعیین تکلیف می‌شوند

رضا محتشمی پور، معاون معادن و فراوری مواد وزارت صمت گفت: انتظار میرود تا سال ۱۴۰۳ پهنه‌های بلوکه‌ شده معدنی تعیین تکلیف شوند البته باید توجه داشت که وزارت صمت بر فعالیت بخش‌هایی که حساسیت‌های زیست محیطی دارند یا منابع طبیعی اجازه فعالیت در آنها را نمی‌دهد اصراری ندارد.

مطلب مرتبط:معدنرضا محتشمی پور، معاون معادن و فراوری مواد وزارت صمت اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، معادنی که ۲ بار به مزایده گذاشته شدند و تقاضا نداشتند، در مرحله بعد بدون قید مزایده واگذار خواهند شد. معادنی نیز که در جریان مزایدات معدنی به مزایده گذاشته نشدند باید آسیب شناسی و تجمیع شوند. مهم ترین مسئله امروز ما تجمیع محدوده‌های معدنی است. بنا داریم در یک برنامه منظم در فاصله کمتر از ۶ ماه معادن را به مزایده بگذاریم.
وی افزود: سال گذشته ۴۸ بسته برای فعالسازی ۲۲۸ معدن ارائه شد. از آنجایی که مهلت پروانه‌های معدنی بسیاری به اتمام رسیده، مهمترین برنامه امسال ما ساماندهی محدوده‌های معدنی است. معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت تصریح کرد: انتظار میرود تا سال ۱۴۰۳ پهنه‌های بلوکه‌ شده معدنی تعیین تکلیف شوند البته باید توجه داشت که وزارت صمت بر فعالیت بخش‌هایی که حساسیت‌های زیست محیطی دارند یا منابع طبیعی اجازه فعالیت در آنها را نمی‌دهد اصراری ندارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *