۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی اردبیل راه‌اندازی شد

۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی اردبیل راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی این استان با اشتغالزایی ۱۲۴ نفر راه‌اندازی شده است.

مطلب مرتبط:صنعت سنگبرای راه‌اندازی این واحدهای تولیدی و صنعتی، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و مصمم هستیم تا پایان سال هم واحدهای تولیدی جدید بعلاوه واحدهای تولید غیرفعال و راکد را راه‌اندازی کنیم.

مطلب مرتبط:اخبار نمایشگاهوی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان افزود: سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی استان هزینه شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بهسازی و آسفالت هفت خیابان شهرک صنعتی ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر۲۰۰ میلیارد ریال، آماده‌سازی معابر ۶۰ هکتار از فاز سوم شهرک صنعتی ۲ اردبیل با اعتباری بالغ ۷۰۰ میلیارد ریال، اجرای پست برق ۶۳ کیلو ولت شهرک صنعتی ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال، تکمیل مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال را از برنامه‌های در دست اجرا در شهرک صنعتی استان اعلام کرد.

مطلب مرتبط:معدنوی بیان کرد: در سال جاری شبکه توزیع آب، ۶۰ هکتاری شهرک ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال و طرح آبرسانی ناحیه صنعتی پارس‌آباد با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

علایی همچنین گفت: در سال جاری هم جدول‌بندی و آسفالت معابر ناحیه صنعتی پارس‌آباد با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال، شبکه روشنایی نواحی صنعتی مشگین‌شهر و رضی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و مخزن زمینی ۵۰۰ مترمکعبی ناحیه صنعتی رضی با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

وی از شروع عملیات اجرایی ناحیه صنعتی اصلاندوز با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: امسال جدول‌گذاری و زیرسازی معابر ناحیه صنعتی هشجین هم با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

صدور مجوز تاسیس برای راه‌اندازی ۱۰ شهرک صنعتی غیردولتی

علایی از صدور ۱۰ فقره پروانه تاسیس شهرک‌های صنعتی غیردولتی با مساحت بیش از ۲۰۰ هکتار در استان خبر داد و گفت: تامین برق برای ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی به میزان ۱۰۹ مگاوات، تامین آب برای ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی به میزان ۲۳۸ لیتر بر ثانیه، تامین گاز و تلفن برای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و اتصال ۶ شهرک صنعتی استان به فیبر نوری از جمله اقداماتی است که در این شهرک انجام شده است.

وی افزود: اتصال چهار شهرک صنعتی استان (شهرک صنعتی یک و ۲ اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد) در قالب ۲۵۰ واحد صنعتی به سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب از جمله اقدامات شهرک صنعتی در استان است.

مکان‌یابی شهرک صنعتی جدید در شهرستان گرمی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از مکان‌یابی و احداث شهرک صنعتی جدید در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: برای احداث این شهرک ، چندین منطقه پیشنهاد و مکان‌یابی شده که در صورت داشتن شرایط مناسب، شهرک صنعتی جدید در یکی از این مناطق اجرا و عملیاتی خواهد شد.

وی همچنین افزود: تعدادی از اهالی منطقه برزند گرمی خواستار احداث شهرک صنعتی جدید در منطقه خود هستند و حتی برخی از آنها با درخواست هبه کردن زمین خود، خواستار تسریع در احداث شهرک صنعتی در این منطقه شده‌اند.

علایی بیان کرد: در صورت مناسب بودن شرایط این منطقه برای احداث شهرک صنعتی، در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به اخذ استعلام از سازمان‌های مرتبط و دستگاه‌های خدمات‌رسان انجام خواهد شد تا در صورت موافقت نسبت به احداث شهرک صنعتی جدید در شهرستان گرمی اقدام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران بسیاری در شهرستان گرمی برای سرمایه‌گذاری در شهر ک جدید اعلام آمادگی کردند که ضروری است برای جذب سرمایه‌گذاری مشوق‌های لازم در نظر گرفته شود.

وی افزایش تولید و اشتغال در شیرآلات گرمی را یادآور شد و گفت: با فعالیت این واحدهای تولیدی، این شهرستان به عنوان قطب تولید شیرآلات ساختمانی کشور تبدیل شده است.

اجرای طرح توسعه ۶۰ هکتاری در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه مرحله دوم طرح توسعه ۶۰ هکتاری با هدف رونق تولید و اشتغال در شهرک صنعتی ۲ اردبیل اجرا می‌شود ، افزود: زیرساخت‌ها و عملیات خیابان‌کشی در این محدوده در حال اجرا بوده و امیدواریم شاهد واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در استان باشیم.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راه‌اندازی شهرک غیردولتی افزود: تاکنون ۱۰ درخواست برای راه‌اندازی شهرک خصوصی به این مجموعه ارائه شده و تلاش می‌کنیم موافقت لازم را با ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاران در راه‌اندازی واحدهای صنعتی مختلف فراهم کنیم.

علایی درباره احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک صنعتی ۲ اردبیل گفت: در این شهرک از محل مصوبات سفر رئیس جمهور تصفیه‌خانه فاضلاب با حجم ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب با بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه مراحل پایانی ساخت و تجهیز را طی می‌کند. استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *