اپرون جدید شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بهره برداری می شود

اپرون جدید شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بهره برداری می شود

علیرضا اطیابی مدیرکل دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی معاونت بهره برداری از افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماها در فرودگاه امام با بهره برداری از اپرون جدید، همزمان با آغاز پروازهای ایام اربعین خبر داد.


اطیابی گفت: با اتمام عملیات عمرانی توسعه اپرون مسافری شهرفرودگاهی امام، نصب سامانه های روشنایی آن آغاز شد.

وی افزود: با توجه به اینکه عرض این اپرون ۲۵۰ متر است، تامین روشنایی استاندارد برای آن نیازمند محاسبات دقیق و بکارگیری تجهیزات ویژه بود که این مساله با تلاش ها و اقدامات همکارانم در اداره مهندسی برق و روشنایی باند به نتیجه مطلوب رسید.


اطیابی ادامه داد: برای روشنایی این اپرون علاوه بر به کارگیری ۳۰ دستگاه پروژکتور فرودگاهی، برق رسانی به ۵ برج نوری که این پروژکتورها روی آن نصب شده نیز صورت گرفته و در حال حاضر این بخش از فرودگاه آماده پذیرش هواپیماها است.

مدیرکل دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد با بهره برداری از اپرون جدید، ۱۳ محل پارک هواپیما به ظرفیت فرودگاه امام افزوده می شود.

وی خاطر نشان کرد: بهره برداری از اپرون جدید و افزایش ظرفیت پارک هواپیماها همزمان با آغاز عملیات پروازهای اربعین سهولت مدیریت ترافیک پروازی فرودگاه در زمان پیک پروازها را به دنبال دارد.

به گزارش دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به عنوان پر ترافیک ترین ایستگاه پروازی عملیات اربعین در کشور تمام ظرفیت خود را برای تسهیل تردد زائران به عتبات عالیات و خدمت رسانی هرچه بهتر به آنان به کار گرفته است .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *