آغاز ثبت نام مسکن ارزان دولتی برای مستاجران | با شرایط عالی صاحب خانه شوید

آغاز ثبت نام مسکن ارزان دولتی برای مستاجران

احمد توکلی در نشست شورای تأمین مسکن مازندران با بیان اینکه تأمین مسکن تاکید مستقیم دولت سیزدهم و از منویات رئیس جمهور می‌باشد، اظهار کرد: دولت در قالب مصوبه پیچ و خم‌های اداری در حوزه مسکن و کاربری را صادر کردند و مسئولین استان نیز باید برای این بخش اقدام جدی داشته باشند.

وی از اعضای شورای تأمین مسکن مازندران خواست تا جلسات این شورا کاربردی باشد و فقط به مصوبه بسنده نشود، افزود: نشست شورای تأمین مسکن باید خروجی داشته و به سامانه مسکن نیز برای شتاب اقدام در بخش مسکن توجه ویژه بشود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در حوزه اجاره بازار مسکن باتوجه به اینکه مازندران بیشترین بنگاه املاک را دارد، بازرسی این بخش شتاب بیشتری بگیرد، تصریح کرد: مازندران با ۲۳ هزار بنگاه املاک فعال، ۱۵ درصد کل بنگاه‌های املاک کشور را به خودش اختصاص داده است.

توکلی با بیان اینکه بازدید از املاک در امسال باید به بالای ۱۵ هزار واحد برسد، گفت: تاکنون از ۳ هزار و ۴۷۳ واحد بازرسی شده است که ۱۵۱ واحد پلمپ و برای ۳۰۳ پرونده تخلف تشکیل شد.

وی راه اندازی سامانه بازار اجاره مسکن را مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از سوداگری اجاره مسکن دانست و یادآورشد: فرمانداران به عنوان رؤسای کمیته‌های تأمین مسکن شهرستان‌ها جلسات را برگزار و بازرسی‌ها را انجام بدهند.

سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران از اعطا ۶ هزار و ۷۶۳ قطعه زمین از محل طرح جوانی جمعیت به خانواده‌ها خبر داد و تصریح کرد: ۱۱۴ واحد مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی هم زمان با هفته دولت در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *