زمان ادغام کارت بانکی و کارت ملی اعلام شد

زمان ادغام کارت بانکی و کارت ملی اعلام شد

رییس سازمان ثبت احوال از تجمیع کارت بانک ملی ایران در کارت ملی به عنوان نخستین گام ظرف سه ماه آینده خبر داد.

هاشم کارگر در تشریح روند تجمیع کارت های بانکی و خدماتی در کارت ملی هوشمند اظهارکرد: یکی از اهداف مهمی که برای تولید کارت های هوشمند ملی در نظر گرفته شده بود، جایگزینی  کارت ملی  با بسیاری کارت های بانکی و کارت های خدماتی در کشور بود که به دلیل عدم پوشش مناسب تاکنون بحث پیاده سازی قابلیت های موجود در این کارت جدی گرفته نشده بود.

وی افزود: از آغاز دولت سیزدهم یکی از برنامه های اصلی سازمان ثبت احوال کشور، پیاده‌سازی توانمندی ها و قابلیت های پیش بینی شده در این کارت در کشور است. لذا با جلساتی که با بانک ملی ایران برگزار شد بر اساس تفاهمنامه ای قدم های اصلی برای تحقق این مهم برداشته خواهد شد تا تعداد کارت هایی که نزد مردم و تعداد آن‌ها زیاد و بعضا آزار دهنده است به نوبت در کارت ملی تجمیع شود.

وی ادامه داد: برای این تجمیع دستگاه های مختلف به زیرساخت های گوناگون نیاز دارند اما با بانک ملی ایران تفاهم کردیم، ظرف مدت سه ماه با توجه به کارگروهی که تشکیل شده است نیازهای مربوط به این اقدام را فراهم کنیم و ضمن ایجاد زیرساخت های لازم، این کار در مدت سه ماه انجام شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: هنگامی که این تجمیع کارت بانکی با بانک ملی ایران انجام شود برای سایر بانک ها نیز کارت با سهولت بیشتری به پیش می رود. در برنامه داریم که سایر کارت های خدماتی که توسط دستگاه های خدماتی به مردم داده می شود و مردم از خدمات آن‌ها بهره مند می شوند نیز در کارت ملی تجمیع شوند.

وی با اشاره به اینکه برای تجمیع کارت های خدماتی نیاز به ایجاد زیرساخت های طرفینی است، افزود: زیرساخت ها تنها مربوط به سازمان ثبت احوال کشور نیست و باید برخی زیرساخت ها در دستگاه های خدمت رسان ایجاد شود. لذا در برنامه داریم که گام به گام پیش برویم تا این پروژه موفق باشد. در برنامه هفتم توسعه هم این امر دیده شده و در حال حاضر در کمیسیون تلفیق مورد تایید قرار گرفته است و با تایید در صحن مجلس ما باید در طول اجرای برنامه این تجمیع را نهایی کنیم.

کارگر تاکید کرد: این موضوع برای مردم هزینه خاصی ایجاد نمی کند بلکه با تجمیع کارت های بانکی و خدماتی در کارت ملی به عنوان یکی از اهداف این اقدام هزینه های مردم کاهش پیدا می کند. در حال حاضر شهروندان برای دریافت کارت های گوناگون هزینه های مختلفی پرداخت می کنند ولی با تجمیع در کارت ملی تنها با یک کارت نیاز های آن‌ها تامین می شود.

3.9/5 - (23 امتیاز)

8 پاسخ

 1. کارت گم بشه یا خراب بشه یا اینترنت قطع شد تا مدتها مثل فقیر باید تکدی گری بکنی ضرر تعدد کارت چیه ؟ هربانکی یک مزیت خاص خودش دارد

 2. باسلام کارت ملی تشخیص هویتی ماست چه ربطی به حساب مالی وادارد این طرح خوبی نیست وشکست میخورد واصلا کارشناسی نیست

 3. با این اوصاف از این به بعد کارت ملی مرتب در دست و در حال استفاده خواهد بود و احتمال گم شدن و سرقت آن هم زیاد خواهد بود یعنی گم شدن کارت ملی برابر است با گم شدن تمام کارت های بانکی و اعتباری! و تعطیل شدن امور بانکی! لذا آیا راه حلی هم برای چنین مواقعی در نظر گرفته شده یا باید مردم سرگردان تر از این شوند

 4. سلام اگه کارت ملی مفقود شد باید کار بانکی چطور انجام بشه؟؟

 5. سلام من چند سال هست کارت ملی گم کردم و درخواست کارت کردم هنوز خبری نیست برای این قبیل مردم می‌خوان چکار کنند توانایی صدور یک کارت ملی را نداریم فقط دنبال بدبخت کردن مردم هستند وبس رفتم شناسنامه فرزندمو عکس از کنم در مشهد گفتند که کاغذ مخصوص شناسنامه حتی در اداره کل مشهد وجود ندارد ومعلوم نیست کی کاغذبیارن

 6. سلام
  تکليف کارتهای عابر بانک مهاجران چیست؟
  اگر ایرانی دوست نداشت بعلت مفقودی کار ملی آیا این طرح اجباری هست؟

 7. ۹ شهریور مدیر اداره نظارت بر پرداخت های بانکی بانک مرکزی اعلام کرده که این طرح قابل اجرا نیست پس لازم نیست دوباره مطرح بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *