امکانات و طراحی لوکس مرسدس بنز در این ماشین جدید سایپا!

امکانات و طراحی لوکس مرسدس بنز در این ماشین جدید سایپا

علیرغم یکسان بودن طراحی و پلتفرم آریا با شاهین، به نظر می‌رسد سایپا قصد دارد تا کابین این خودرو را به شکل کاملا متفاوت و به روزتری طراحی کند.


چندی پیش در نمایشگاه خودروی مشهد، تصویری از کابین متفاوت آریا منتشر شدتصویری که از کابین آریا منتشر شده، شباهت بسیار زیادی با طراحی کابین‌های خودروسازان بزرگی مثل مرسدس بنز و لکسس دارد. در این مقاله قصد داریم تا قسمت‌های مختلفی از کابین آریا را با نسخه‌های کپی شده، مقایسه کنیم.

کپی دقیق فرمان

طراحی فرمان آریا، به شکل عجیبی کاملا با فرمان‌های خودروهای قبلی مرسدس بنز یکسان است. در واقع به جز تغییر لوگوی مرسدس، هیچ تفاوت دیگری در این قسمت نمی‌بینید! حتی دکمه‌های روی فرمان هم همان چیدمان اصلی فرمان مرسدس را دارند.

کپی دستگیره در و سیستم صوتی

در قسمت بعدی، باز هم پای بنز در میان است. دستگیره درب‌های آریا همان شکل چند ضلعی به کار رفته در مرسدس دارند. دکمه‌های قفل و باز کردن این قسمت همان چیدمان مرسدس را دارند.


در کنار این بخش، شکل طراحی اسپیکر هم مشابه با چیزی است که در مرسدس می‌بینیم. بماند که باز هم شباهت‌هایی در تودری آریا با دیگر خودروها می‌توان پیدا کرد.

3.2/5 - (4 امتیاز)

6 پاسخ

  1. خنده دارترین جوکی که تا حالا دیدم وشنیدم همین بود .قابل توجه مدیرهای سایپا وایران خودرو برید یه کم از آقای منصوری یاد بگیرید .🤣

  2. این حرام نیست بدون اجازه‌ی آن شرکت از برند او استفاده کرد کار آن را کپی کنیم فقط سوال کردم از روی کنجیابی

  3. سایپا یه چیزی رو در نظر نگرفته که اومده اینا رو کپی کرده اونم اینه که طراحی داخلی خودرو که مثل بی ام و هست با طراحی خارجی خودرو که اصلا طراحی جالبی نداره با هم نمی خونه طراحی داخلی و خارجی خودرو همگی باید جالب توجه باشه و جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *