سنچوری شاسی بلند ؛ تویوتا باز هم غافلگیر کرد!

سنچوری شاسی بلند تویوتا

تویوتا برندی است که آزمون های موفقی را طی سال های فعالیت خود به عنوان یک کمپانی باکیفیت و قابل اعتماد با موفقیت پشت سر گذاشته است. هنگامی که نام تویوتا می آید، قطعا اولین اثر در مغز مخاطب، یادآوری و دریاف حس خوب از مفهوم اعتماد و اطمینان است.


در این میان تویوتای قابل اعتماد را کمتر به عنوان یک خودروی لوکس مورد توجه قرار می دهیم زیرا وزنه کارکرد قابل اعتماد محصولات این برند به مراتب سنگین تر از هر توصیف دیگری بوده است. اما از سال 1967 تا ژانویه 2017 و پس از آن از ژوئن 2018 تا به امروز تویوتا یک محصول فوق لوکس با نام سنچوری (سنچری) دارد که البته بیشتر در بازار ژاپن عرضه شده است.


پای ثابت تمامی محصولات سنچوری تا به امروز، حفظ روح کلاسیک آن بوده است. این برند یک خودروی کاملا لوکس با توجه به سبک طراحی و فرهنگ ژاپنی با همان قواعد خشک و سخت است که آن را حتی در نوع ساخت خانه های سنتی سرزمین آفتاب نیز می توان مشاهده کرد. اولین نمونه از سنچوری در سال 1967 به مناسبت بزرگداشت 100 سالگی ساکیشی تویودا رونمایی شد.

اکنون در جدیدترین و البته عجیب ترین رویداد پیرامون برند سنچوری ، شاهد معرفی کلاس شاسی بلند آن هستیم! خودرویی که همواره در قامت سدان تولید شده بود اکنون میزبان یک شاسی بلند به شدت جذاب است. ظاهرا تویوتا از غافلگیری که سال 2021 با معرفی عجیب شاسی بلند کرولا به راه انداخت، خوشش آمده و این بار همان فرمول را با سنچوری دنبال می کند!

این رولز-رویس ژاپنی که البته شباهت هایی نیز به شاهزاده کالینان انگلیسی دارد ، تولیدی محدود دارد و ظاهرا قرار است که ماهانه فقط 30 دستگاه از آن تولید شود. قیمت شاسی بلند سنچوری برابر با 25 میلیون ین ژاپن معادل 170 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

قیمت شاسی بلند سنچوری برابر با 25 میلیون ین ژاپن

چراغ های اصلی جلو و عقب تقریبا از الگوی شاسی بلند جنسیس استفاده می کنند و دو بخشی هستند. خط شانه و شیب سقف براساس طراحی جعبه ای شکل گرفته اند تا همچنان به روح سدان های کلاسیک سنچوری پایبند باشند.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 5205 میلیمتر در طول، 1900 میلیمتر در عرض و 1805 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز 2950 میلیمتر است. وزن سنچوری شاسی بلند نیز حدود 2570 کیلوگرم محاسبه شده است.

تویوتا برای ورود سرنشین ردیف عقب دو تریم را پیشنهاد می دهد یکی درب کشویی برقی که عملکردی مانند یک ون دارد و دیگری حالت 4 درب متعارف که درب عقب با زاویه گشودگی 75 درجه جهت ورود و خروج راحت سرنشین های عقب، عمل می کند.

قیمت شاسی بلند سنچوری 25 میلیون ین ژاپن

صندلی های کاپیتانی ردیف عقب مجهز به آخرین فناوری تنظیم الکتریکی، تهویه و ماساژ است تا تجربه ای بی نظیر را وارد این خودرو لوکس کند. همانطور که در تصاویر مشاهده خواهید کرد؛ روی صندلی عقب یک نفر تقریبا به راحتی می تواند مانند تخت استراحت کند!

نمایشگرهای اختصاصی، تریم چوب، نورپردازی هوشمند و آخرین دستاوردهای ایمنی کمپانی تویوتا برای سنچوری شاسی بلند در نظر گرفته شده است. لوگوی پرنده برند سنچوری در قسمت جلوپنجره، کاملا فلزی بوده و حاصل کار دست استادکاران است.

اما این همه تجملات روی یک پلتفرم آشنا اجرا شده است. بله، TNGA معروف توویتا که البته بروزرسانی هایی داشته تا کیفیت رانندگی را به میزان محسوسی بهبود دهد.

مهندسان ژاپنی پروسه دقیقی را نیز برای صداگیری و حذف نویز کابین پشت سر گذاشته اند. بخش بار با یک شیشه لمینت از کابین جدا می شود تا میزان صدای ورودی به کمترین میزان ممکن برسد.

در رابطه با پیشرانه باید به قلب پلاگین هیبرید تویوتا اشاره کنیم که ترکیبی از یک 3.5 لیتری 6 سیلندر در ترکیب با تک موتور الکتریکی روی محور عقب است. بدین ترتیب سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد و با جعبه دنده سی وی تی هماهنگ شده است. مجموع خروجی پیشرانه 406 اسب بخار اعلام شده است.

تویوتا سنچوری شاسی بلند 2024
تویوتا سنچوری شاسی بلند 2024

تویوتا سنچوری شاسی بلند 2024

مجموع خروجی سنچوری  پیشرانه 406 اسب بخار

لوگوی پرنده برند سنچوری
5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *