نخستین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته ۱۸ شهریور گشایش می‌یابد

«نخستین نمایشگاه تخصصی بین المللی پارچه و صنایع وابسته» با حضور با مشارکت ده ها شرکت و واحد تولیدکننده و تامین کننده پارچه در رسته های تار و پود،گردباف،گتن راشل، کشباف تریکو و بافتهای سنتی، از ١٨ تا ٢١ شهریور ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می شود.

مطلب مرتبط:اخبار نمایشگاهدر این نمایشگاه واحدهای تولیدی پارچه از استان های مختلف از جمله تهران، اصفهان، یزد، البرز و کاشان و سایر شهرهای تولیدکننده پارچه حضور دارند و نوین ترین تولیدات،طرح ها و برنامه های خود را ارائه می کنند.

گردش مالی بازار پوشاک کشور سالانه حدود ۹ میلیارد دلار است که سهم بخش داخلی از این بازار بزرگ تنها حدود۳۰ درصد است و۷۰ درصد مابقی این بازار در دست واردکنندگانی است که پوشاک را عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می کنند.

طبق اعلام اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، در حال حاضر سه میلیارد دلار پوشاک قاچاق در سطح عرضه است که بیش از ۳۰ درصد پوشاک کشور را شامل می شود. بر اساس آمارهای ارائه شده میزان مصرف پارچه در کشور بین ۵۸۰ تا ۶۸۰ هزار تن است. در حال حاضر ۱۰۰ هزار واحد صنفی، هزار واحد تولید و ۲۰۰ هزار واحد توزیعی در زنجیره صنعت پوشاک فعال هستند که بیش از یک میلیون اشتغال ایجاد کرده اند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *