مرکزهوایی گروه مپنا موفق به دریافت گواهینامه پارت ۱۴۷ شد

مرکزهوایی گروه مپنا موفق به دریافت گواهینامه پارت ۱۴۷ شد

گواهینامه پارت 147 توسط سازمان هواپیمایی کشوری که نماینده رسمی ایکائو ICAO (سازمان بین‌المللی هوانوردی غیر‌نظامی International Civil Aviation Organization) است، صادر می‌شود. این گواهینامه در دو بخش Basic  و Type  به متقاضیان ارائه می‌شود و اخذ  این مجوز برای برگزاری دوره‌های Basic به منزله داشتن مجوز برگزاری دوره‌های B1(Aircraft Airframe & Power Plant Course) یا دوره آموزش موتور و بدنه هواپیما و  B2 (Aircraft Electric & Electronic Course)یا دوره الکتریک و الکترونیک هواپیماست.

بنابراین تمامی دانش‌پذیرانی که ماژول‌های مختلف این دوره‌ها را با موفقیت پشت سر بگذرانند و در آزمون‌های پس از آن حائز نمره قبولی شوند، می‌توانند مدرک  B1و B2 را در این حوزه دریافت نمایند. این مدارک جزو ملزومات حرفه‌ای برای اشتغال و اکتساب سمت‌های تخصصی و مهارتی در صنعت هوایی کشور و (خارج از کشور) محسوب می‌شود.

شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات هوایی ایرانیان گروه مپنا برای دریافت این گواهینامه از ابتدای سال 1401 با بهره‌گیری از مدیریت و کارشناسان زبده و مشاوران برجسته در این زمینه، تمامی الزامات قانونی و تجهیزات مکانی، حقوقی، سخت افزاری و نرم افزاری لازم  و نیروی انسانی متخصص برای تصدی پست‌های مختلف و تدریس دوره‌های تخصصی را فراهم کرد. همچنین امکانات این مرکز در چندین مرحله توسط سرممیز سازمان هواپیمایی کشوری مورد ممیزی قرار گرفت ودر خرداد ماه 1402 موفق به اخذ گواهینامه پارت 147 برای برگزاری دوره های BASIC  از سازمان هواپیمایی کشوری شد.

این گواهینامه برای برگزاری دوره‌های تخصصی صنعت هواپیمایی و در نتیجه کمک به بهبود صنعت هوانوردی کشور، ارتقای سطح پروازها و رشد رفاه عمومی موثر خواهد بود. همچنین گروه مپنا می تواند با توسعه این دوره‌ها و جذب دانش‌پذیر از داخل و خارج کشور از طریق ایجاد فرصت‌های مناسب تحصیلی برای دانشجویان خارجی درآمد ریالی و ارزی خود را رشد دهد.

گفتنی است اعتبار این گواهینامه منوط به پشت سرگذاشتن موفقیت‌آمیز ممیزی‌های سازمان هواپیمایی کشوری است که به صورت دوره‌ای و موردی انجام می‌شود. همچنین این مرکز در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی و آماده‌سازی خود برای دریافت گواهینامه پارت 147 در بخش TYPE  است.

مرکز آموزش هوایی مپنا امکان جذب دانش‌پذیر در دوره‌های ذکر شده  را دارد؛ علاقمندان می‌توانند از راه‌های ارتباطی زیر برای کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند:

Aviation.Training@mapnaaero.com

شماره همراه:

09395050521

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *