چری eQ7، شاسی‌ بلند برقی ۲۰ هزار دلاری با برد ۵۰۰ کیلومتر!

چری eQ7

چری eQ7 در دو مدل مختلف با حداکثر ۲۰۸ اسب بخار قدرت و ۵۱۲ کیلومتر برد با قیمتی از ۱۹,۷۰۰ تا ۲۲,۴۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود.


چری عرضهٔ شاسی‌بلند الکتریکی جدید خود بنام eQ7 را در چین آغاز کرده است. این خودرو در شش مدل مختلف با قیمتی از ۱۴۳,۹۰۰ یوآن معادل ۱۹,۷۰۰ دلار تا ۱۶۳,۹۰۰ یوآن معادل ۲۲,۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد. eQ7 با ۴,۶۷۵ میلی‌متر طول، ۱,۹۱۰ میلی‌متر عرض و ۱,۶۶۰ میلی‌متر ارتفاع، شاسی‌بلندی میان سایز است که دو محور آن از هم ۲,۸۳۰ میلی‌متر فاصله دارند.


چری عرضهٔ شاسی‌بلند الکتریکی بنام eQ7

به گفتهٔ چری، این کراس‌اوور روی اولین پلت‌فرم آلومینیومی سبک‌وزن چینی ساخته شده است. در جلوی eQ7 از چراغ‌های دوقسمتی با دی‌لایت‌های بسیار باریکی در جلو استفاده شده و در پایین هم ورودی هوای ذوزنقه‌ای دیده می‌شود. طراحان چری برای عقب هم طبق مد این روزها، چراغ‌های سراسری را در نظر گرفته‌اند. این شاسی‌بلند چینی با پنج رنگ بیرونی مختلف شامل سبز، آبی، مشکی، سفید و خاکستری به بازار عرضه می‌شود.


بدنه چری eQ7

چشمگیرترین ویژگی داخلی eQ7 دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای صفحه آمپر دیجیتالی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی است که غربیلک فرمان D شکل و کنسول مرکزی ساده‌ای را همراهی می‌کنند. اکثر عملکردهای خودرو از طریق همین نمایشگر مرکزی کنترل می‌شود و به همین دلیل، تعداد دکمه‌های فیزیکی به حداقل رسیده است. گرم‌کن و تهویهٔ صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های عقب، ماساژور صندلی سرنشین جلو، نورپردازی داخلی ۶۴ رنگ، گرم‌کن غربیلک فرمان، هشدار خستگی راننده و استارت از راه دور ازجمله تجهیزات این خودرو هستند.

چری eQ7 با دو قوای محرکه

علاوه بر این، eQ7 در تیپ‌های بالایی به سیستم کمک‌رانندهٔ پیشرفتهٔ سطح دو هم با کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، هشدار برخورد جلو، دستیار حفظ حرکت میان خطوط و ترمز اضطراری هم مجهز است. در این ماشین علاوه بر صندوق عقب، یک صندوق بار ۴۰ لیتری هم در جلو وجود دارد.

نمای خودرو چری eQ7

چری eQ7 با دو قوای محرکه به بازار عرضه می‌شود. مدل اول به یک موتور الکتریکی مجهز است که ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۲۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و توسط یک پکیج باطری ۵۳.۸ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود تا با هر بار شارژ ۴۱۲ کیلومتر را طی کند. حداکثر سرعت این مدل ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است و ظرف ۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. مدل دوم اما از یک موتور الکتریکی قوی‌تر با ۲۰۸ اسب بخار قدرت و ۲۸۵ نیوتن متر گشتاور به همراه یک پکیج باطری ۶۷.۱۲ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و برد ۵۱۲ کیلومتری دارد. این خودرو از قابلیت شارژ سریع هم بهره می‌برد که ظرف نیم ساعت از ۳۰ تا ۸۰ درصد باطری‌ها را شارژ می‌کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *