رئیس اتاق بازرگانی فارس: تحول در ساختار اتاق ایران ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی فارس

محمدصادق حمیدیان ، نقش مهم و اساسی کمیته تدوین طرح تحول در ساختار اتاق ایران بیان کرد: در موضوع اتاق ایران سال‌هاست که نیاز به تحول ساختاری و بنیادی احساس می‌شود لذا در نشست شورای مشورتی بررسی اصلاح ساختار اتاق ایران، کمیته‌ای با حضور محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق، ساسان شاه‌ویسی دبیرکل اتاق ایران، فرج‌الله معماری و محمدصادق حمیدیان رؤسای اتاق‌های سمنان و فارس، احمد اثنی‌عشری، رضا پدیدار و توحید صدرنژاد اعضای هیات‌ نمایندگان اتاق ایران و تعدادی از پژوهشگران و چهره‌های دانشگاهی از جمله مهدی مرتضوی رئیس مرکز مطالعات مدیریت دانشگاه تربیت‌مدرس و هادی حدادی پژوهشگر نهادهای مدنی مامور مطالعه مدل تحولی ساختار اتاق ایران تشکیل شد.

وی با تأکید بر اینکه تحول در ساختار اتاق ایران در این برهه زمان امری ضروری است، افزود: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی نیاز به حرکت بر اساس مقتضیات روز و متناسب حوزه اقتصادی در سطح کلان ملی و بین‌المللی دارد و بر همین اساس در ساختار باید چابک، پویا و به روز حرکت کند.

حمیدیان اظهار کرد: در این طرح تحول مسائلی از جمله توسعه محلی و منطقه‌ای اتاق‌های استانی، افزایش چابکی و پویایی، افزاش تعامل با دینفعان و ارتقای دیپلماسی اقتصادی، افزایش اثر بخشی بخش خصوصی در سطح ملی و بین‌المللی، بهره‌مندی از منابع انسانی شایسته و حرفه‌ای، تسریع در ارائه خدمات و تعامل با ذی‌نفعان، داشتن فرهنگ سازمانی متعالی و توسعه منابع مالی و متنوع‌ سازی این منابع، به‌ عنوان اهداف کلان مطرح شده است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: همچنین در طرح تحول ساختاری اتاق ایران بر اساس مأموریت‌ها و اهداف و روابط اتاق ایران ۸ راهبرد و ۴۲ برنامه تحولی اجرایی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در نخستین گام اعضای این کمیته ابعاد مختلف طرح با جزییات و تفاوت‌های ماهوی و پژوهش‌های کاربردی را بررسی کردند، ادامه داد: پس از برگزاری چند جلسه کارشناسی ایده اولیه مدل مبتنی بر مطالعه در دانشگاه تربیت ‌مدرس توسط این کمیته بررسی شده و مقرر شده بعد از جمع‌آوری آراء مختلف و جمع‌بندی آن‌ها مدل پیشنهادی برای تغییر ساختار اتاق ایران جهت اظهارنظر و رأی‌گیری نهایی به هیئت‌نمایندگان اتاق ایران ارائه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: در سال‌های گذشته بحث‌های زیادی پیرامون تحول ساختاری اتاق ایران انجام شده و هنوز هم در این زمینه نیازمند بحث، تحقیق، تبادل نظر و کار کارشناسی است.

وی با تأکید بر اینکه برای تحول ساختاری در اتاق عزم وجود دارد، تصریح کرد: دستاورد کمیته تدوین طرح تحول در ساختار اتاق ایران به نفع بخش خصوصی است زیرا بخش خصوصی پیشران حوزه اقتصادی در کشور است که با اجرای این طرح تحول، شاهد اتفاقات خوبی در اتاق ایران و پارلمان بخش خصوصی کشور خواهیم بود

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *