توصیه‌های مهم برای کارت کشیدن / چگونه از کپی شدن کارت بانکی جلوگیری کنیم؟

توصیه‌های مهم برای کارت کشیدن

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: دستگاهی شبیه به کارتخوان به نام اسکیمر وجود دارد که کارت بانکی را کپی و حساب را خالی می‌کند.


علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: هموطنان به‌ویژه زائران اربعین که این روزها در کنار جاده‌ها یا رستوران‌های بین راهی خرید انجام می‌دهند، دقت کنند دستگاهی به نام اسکیمر وجود دارد که شبیه به کارتخوان است؛ این دستگاه می‌تواند کارت‌های بانکی را کپی و بعد از اینکه فرد از محل دور شد حسابش را خالی کند.

وی افزود: مهم‌ترین تفاوت دستگاه‌های کارت خوان با دستگاه‌های جعلی که همان اسکیمر نام دارند، این است که صفحه نمایش دستگاه‌های کارتخوان روشن است، یعنی هنگامی که کارت را می‌کشید قبل از اینکه بخواهید رمز را وارد کنید صفحه نمایش آن روشن می‌شود.

مطلب مرتبط:اخبار نمایشگاهرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در ادامه گفت: اما دستگاه‌های جعلی یا همان اسکیمر صفحه نمایششان بعد از کشیدن کارت خاموش است و فرد با وارد کردن رمز شما، در واقع اطلاعات کارت شما را کپی می‌کند تا بعد از اینکه شما از محل دور شدید بتواند حساب شما را خالی کند.

وی در پایان گفت: اگر امکان کشیدن کارتخوان نبود؛ رمز را حتماً خودتان وارد کنید تا فرد کلاهبردار نتواند به رمز کارت شما دست پیدا کند اگر فردی که کارت را کپی می‌کند، رمز شما را نداشته باشد امکان خالی کردن حساب دیگر وجود ندارد.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *