لوکس‌ترین سدان‌ سوئدی در ایران پلاک ملی شد

سدان سوئدی ولوو S90 ایران

ولوو S۹۰ با تیونینگ هیکو اسپورتیو، یکی از خودروهایی بود که در نمایشگاه خودروی تهران در سال ۹۶ رونمایی شد و لقب لوکس‌ترین خودروی سوئدی بازار ایران را یدک می‌کشید. این خودرو رقیب اصلی و مستقیم خودروهایی مثل بی‌ام‌و سری ۵ و مرسدس‌بنز E کلاس به حساب می‌آید.


ولوو S۹۰ سدان مجلل کمپانی ولوو سوئد است که قرار بود با تغییرات استاندارد هیکو اسپورتیو، توسط داتیس خودرو به بازار کشور وارد بشود. اما متاسفانه با اتفاقات مختلفی که برای بازار خودروی ایران افتاد و همچنین اعمال تحریم‌های مختلف، نتوانست در بازار ایران موفق ظاهر شود. از این خودرو به تعداد ۵ دستگاه وارد بازار ایران شده بود که متاسفانه در یکی از گمرکات کشور به مدت ۵ سال، خاک خورد و نتوانست پلاک ملی دریافت کند.


اما حالا پس از گذشت تقریبا ۵ سال و ورود خودروهای باقیمانده در گمرک به بازار، سر و کله این خودرو هم در برخی نمایشگاه‌های کشور باز شده است.

سدان سوئدی ولوو S90 ایران

ولوو S۹۰، به معنای واقعی کلمه از زیبایی فوق‌العاده خاصی بهره‌مند بود و در بین رقبای آلمانی خود، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. همان سبک طراحی که در مدل شاسی‌بلند XC۹۰ وجود داشت، در این سدان هم دیده می‌شد. با وجود رینگ‌های اسپرت ۵ پره و برخی ادوات دیگر، دخالت هیکو اسپورتیو در طراحی S۹۰ اصلا کمرنگ نیست.

نمای پشتی ولوو S90

در نمای پشتی، انگار که چراغ‌های کشیده و عمودی معروف شاسی‌بلندهای ولوو، به شکل کوچکتری درآمده و متناسب با بدنه یک سدان شده‌اند. نوشته مشکی رنگ هیکو در مرکز درب صندوق به چشم می‌خورد. دو اگزوز دوبل دایره‌ای شکل، جذابیت دیفیوزر را بیشتر کرده‌اند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *