معرفی 5 صرافی برتر ارز دیجیتال خارجی

معرفی 5 صرافی برتر ارز دیجیتال خارجی

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی کدام است و آیا اصلاً امکان استفاده از خدمات صرافی‌های برتر خارجی برای کاربران ایرانی وجود دارد یا خیر؟ وقتی صحبت از پنج صرافی برتر خارجی ارز دیجیتال می‌شود، احتمالاً کاربران ایرانی به دنبال این هستند که با شناخت این صرافی‌ها بهترین گزینه را برای معاملات خود انتخاب نمایند؛ اما در کنار آن باید در نظر بگیرند که تمام این صرافی‌ها با کاربران ایرانی همکاری نمی‌کنند و این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای بالا رفتن امنیت استفاده از خدمات صرافی‌های خارجی دارد.

روش‌های مختلفی برای خرید و فروش رمز ارزها وجود دارد و غیرمتمرکز بودن این بازار باعث شده تا کاربران عملاً تحت هیچ شرایطی مجبور به استفاده از خدمات یک صرافی و یا یک شرکت خاص نباشند. اما چه کسی است که نداند استفاده از خدمات صرافی آنلاین بهترین و ایده‌آل‌ترین راه برای خرید و فروش رمز ارزهای مختلف است و یکی از مهمترین چالش‌های تمام کاربران در بازار ارز دیجیتال نیز پیدا کردن یک صرافی یا صرافی آنلاین با اعتبار بالا و امنیت کامل است تا از بابت امنیت معاملات خود خیالی راحت داشته باشد.

دقیقاً همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران به دنبال شناخت ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان باشند تا بتوانند در صورت ممکن از خدمات این صرافی‌های معتبر و شناخته شده استفاده کنند.

در ادامه قرار است ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان را در شرایط کنونی به شما معرفی کنیم؛ اما لازم به توضیح است که شما باید یک سوال دیگر هم در ذهن خود داشته باشید و به آن هم پاسخ دهید و آن هم این است که کدام صرافی ارز دیجیتال با ایران کار می‌کند؟ واقعیت این است که پاسخ این سوال اهمیت بسیار زیادی برای بالا بردن امنیت معاملات کاربران ایرانی دارد و عدم دقت به آن هم باعث بروز چالش‌های بسیار زیادی خواهد شد. در ادامه در کنار معرفی ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان سعی می‌کنیم تا به این سوال هم درباره آنها پاسخ دهیم.

۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان


نکته قابل تامل درباره ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان این است که فاکتورها و المان‌های مختلفی وجود دارند که از در کنار هم قرار دادن آنها می‌توان به یک رتبه‌بندی دقیق و کامل برای آنها رسید. برای این منظور بهترین منبع سایت کوین‌مارکت‌کپ است که هر لحظه شرایط صرافی‌های خارجی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و بر اساس فاکتورهای موجود بهترین‌های آنها را معرفی می‌کند. با این حساب احتمالاً باید فهمیده باشید که رتبه‌بندی ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان هر لحظه ممکن است تحت تاثیر نوع رفتار و شرایط آنها در بازار تغییر کند. البته معمولاً گزینه‌های برتر ثابت هستند و تنها یکی دو گزینه بین بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی جهان جابجا می‌شوند.

صرافی بایننس


به گواه تمام آمارها و اطلاعات و تمام سایت‌هایی که در حال رتبه‌بندی بهترین صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال جهان هستند، صرافی بایننس رتبه اول را به خود اختصاص داده و هنوز حتی هیچ صرافی‌ای به شرایط بایننس نزدیک هم نشده است. اصلیت صرافی بایننس کشور عجیب و غریب چین است. این صرافی بالاترین حجم معاملات در بازار را به خود اختصاص داده است. حجم معاملات اکثر رمز ارزهای تعریف شده در بازار که در لیست صرافی بایننس قرار دارند حتی از جمع اکثر صرافی‌های بزرگ دیگر هم بالاتر است و این موضوع نشان از اعتماد بسیار زیاد کاربران جهانی به بایننس برای خرید و فروش رمز ارزهای مختلف دارد.

بایننس در طول سال‌های اخیر شعبات مختلفی در کشورهای مختلف از جمله آمریکا، چین، کانادا و کشورهای مختلف اروپایی راه‌اندازی کرده و سطح کیفیت خدمات خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. کمتر معامله‌گری را در جهان می‌توان پیدا کرد که با صرافی بایننس آشنا نباشد و حتی اهمیت تاثیر اخبار مربوط به این صرافی را در بازار ارز دیجیتال نداند. این صرافی در حال حاضر امکان خرید و فروشه ۳۸۸ توکن مختلف را در ۱۶۸۸ بازار مختلف برای کاربران فراهم کرده است. آماری که البته دائماً در حال تغییر است و با به وجود آمدن رمز ارزهای جدید و یا ایجاد چالش در پلتفرم رمز ارزهای قبلی شاهد کم و زیاد شدن آنها هستیم.

صرافی کوین‌بیس


دومین رتبه در لیست ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال خارجی جهان مربوط به یک صرافی بزرگ و شناخته شده دیگر است که البته کاربران ایرانی شناخت خیلی زیادی روی آن ندارند. صرافی کوین‌بیس که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در سانفرانسیسکو آمریکا تاسیس شده، در حال حاضر و بعد از فروپاشی صرافی FTX به عنوان بزرگترین صرافی آمریکایی شناخته می‌شود که بعد از بایننس بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است. امکان استفاده از خدمات صرافی کوین‌بیس به مانند صرافی بایننس برای کاربران ایرانی وجود ندارد و اتصال به پلتفرم این صرافی‌ها با آی‌پی ایران می‌تواند باعث از بین رفتن تمام دارایی‌های شما شود.

صرافی کراکن


سومین صرافی در لیست ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال خارجی جهان صرافی کراکن است که در حال حاضر امکان انجام معامله بر روی ۲۳۳ ارز دیجیتال مختلف را در ۷۳۸ بازار برای کاربران خود فراهم کرده است. کراکن هم یک صرافی آمریکایی است که امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

صرافی کوکوین


چهارمین رتبه در لیست ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان مربوط به یک صرافی نام آشنا برای کاربران ایرانی است که تا همین چندی پیش امکان استفاده از خدمات آن برای ایرانی‌ها وجود داشت؛ اما کوکوین هم تصمیم گرفت تا به لیست صرافی‌های اضافه شود که امکان استفاده از خدمات خود را برای کاربران ایرانی ممنوع کرده است. این صرافی در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و در بسیاری از کشورهای شرق آسیا دفتر رسمی دارد. امکان خرید و فروش ۷۵۵ توکن در ۱۳۵۲ بازار در این صرافی برای کاربران فراهم شده است.

صرافی بای‌بیت


رتبه پنجم در لیست ۵ صرافی برتر ارز دیجیتال خارجی جهان مربوط به صرافی بزرگ بای‌بیت است که این صرافی نیز دقیقاً شرایطی مشابه با کوکوین دارد. بای‌بیت هم همین چندی پیش امکان استفاده از خدمات خود را برای کاربران ایرانی ممنوع کرد. در بای‌بیت می‌توانید برای خرید ۴۳۱ توکن مختلف در ۶۳۳ بازار اقدام نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *