محل احداث آرامستان جدید تهران مشخص شد

محل احداث آرامستان جدید تهران مشخص شد

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به مذاکرات برای احداث آرامستان جدید در شرق تهران و حوالی کوه «بی بی شهربانو» از به نتیجه رسیدن این موضوع در آینده نزدیک برای احداث این آرامستان خبر داد.

حسین نظری در حاشیه آئین رونمایی از ۵۰ هزار متر مربع دیوارنگاره نقش مهر در تهران ویژه رنگ آمیزی دیوار مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران در خصوص موضوع رفت و روب در شهر تهران گفت: هماهنگی‌هایی از سوی سازمان مدیریت پسماند با شهرداران مناطق در حال شکل گیری است. جلسات کارشناسی تشکیل شده و یک جلسه نیز با شهردار تهران برگزار شده است تا نسبت به فرآیندهای زیربنایی شامل شکل و شیوه قراردادها و فهرست بهای قراردادها با پیمانکاران اقدام شود و این اقدام در مرحله هماهنگی با شهرداران مناطق است تا با شکل گیری توافقات نهایی، شاهد یک تحول اساسی در آینده نزدیک در حوزه پسماند شهر تهران باشیم و اشکالات موجود حل و فصل شود.

وی ادامه داد: در خصوص تغییر شکل مخازن برخی گفته‌ها مبتنی بر کارشناسی نیست. چرا که با تغییر مخزن مشکلات موجود حل نمی‌شود. چرا که اساسا مشکل مخزن نیست. ما باید در دو حوزه تقویت مشارکت مردمی و تقویت حوزه پیمانکاری در جهت افزایش مسئولیت پذیری اقدام کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص احداث آرامستان‌های جدید در شهر تهران نیز گفت: اخیرا در این باره جلساتی داشتیم و باید به این توجه داشته باشیم که احداث آرامستان جدید در تهران یک اقدام اساسی و چند جانبه است و موضوع فقط در اختیار شهرداری تهران نیست. مطالعاتی در گذشته در این خصوص انجام شده بود که اخیرا به روز شد تا در جنوب، شمال غربی و شرق تهران نقاطی به عنوان آرامستان دیده شود.

وی تاکید کرد: در همین راستا سه الی چهار نقطه به عنوان نقاط انتخابی مشخص شدند که البته نیاز به هماهنگی با ارگان‌های ذیربط دارند. مشکل عمده در این حوزه این است که در حال حاضر حریمی برای شهر تهران باقی نمانده و شهرک‌های اقماری و … حریم شهر تهران را پر کرده‌اند. با این حال سه الی چهار نقطه دیده شده که امیدواریم به جمع‌بندی نهایی برسد و پس از آن موضوع را به شورای شهر تهران ارسال کنیم.

وی تاکید کرد: یکی از آرامستان‌ها در شرق تهران و حوالی کوه بی بی شهربانو است که مذاکراتی انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک به نتیجه برسد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *