مایباخ ئی کیو اس ؛ لوکس ترین شاسی بلند مرسدس بنز با مدل 2024

مایباخ ئی کیو اس

مرسدس بنز – مایباخ ئی کیو اس شاسی بلند مدل 2024 یکی از محصولات جدید مرسدس بنز است که می توان گفت ظاهری متفاوت با تولیدات نسل های قبلی مایباخ دارد و به همین سبب آن هیجانی که از مشاهده محصولات مایباخ به مخاطب دست می دهد احتمالا اینجا وجود ندارد!


علت اصلی به حضور لوگوی ئی کیو اس مربوط می شود که الگوی طراحی دیگر اعضا این خانواده الکتریکی را به پرچمدار خانواده با برند مایباخ نیز وارد کرده است. بنابراین در این شاسی بلند خبری از زوایای تند و اثر گذار نیست و همه چیز به شکلی گرد و دایره ای به نظر می رسد.

اما مایباخ ئی کیو اس شاسی بلند با برچسب قیمت 200 هزار دلاری آن هم در حالت پایه، باید جزئیاتی را ارائه کند که مشتریان خاص را راضی و خشنود نگه دارد!


مدتی پیش و همزمان با نمایشگاه بین المللی خودرو شانگ های در چین به معرفی مایباخ ئی کیو اس 680 پرداختیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد. خبر حاضر در واقع یک بروزرسانی مبتنی بر اطلاعات منتشره جدید در رسانه های مطرح بین المللی است.

این تخم مرغ گران قیمت در بخش پیشرانه میزبان دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی 649 اسب بخار و گشتاور 949 نیوتن متر است. این اعداد در مقایسه با ئی کیو اس 580 شاسی بلند حدود 113 اسب بخار در خروجی پیشرانه و 91 نیوتن متر در گشتاور ترازو را به سمت مایباخ ئی کیو اس برتری می دهد.

مایباخ هنوز به برد حرکتی این شاسی بلند اشاره نکرده است اما قطعا کمتر از 494 کیلومتر نخواهد بود. با استفاده از شارژر 200 کیلوواتی که در نسخه استاندارد ئی کیو اس شاسی بلند مورد استفاده قرار می گیرد، باتری 107.8 کیلووات ساعت لیتیمی-یون مایباخ فقط به 30 دقیقه زمان نیاز دارد تا 80 درصد ظرفیت خود را تکمیل کند.

شاخص صفر تا 96 کیلومتر نیز برابر با 4.1 ثانیه محاسبه شده است.

مرسدس از سیستم تعلیق بادی تطبیقی برای این تحفه گران قیمت خود استفاده کرده که عملکرد فوق العاده نرم و دقیقی را همراه دارد.

این تخم مرغ گران قیمت در بخش پیشرانه میزبان دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی 649 اسب بخار و گشتاور 949 نیوتن متر است. این اعداد در مقایسه با ئی کیو اس 580 شاسی بلند حدود 113 اسب بخار در خروجی پیشرانه و 91 نیوتن متر در گشتاور ترازو را به سمت مایباخ ئی کیو اس برتری می دهد.

مایباخ هنوز به برد حرکتی این شاسی بلند اشاره نکرده است اما قطعا کمتر از 494 کیلومتر نخواهد بود. با استفاده از شارژر 200 کیلوواتی که در نسخه استاندارد ئی کیو اس شاسی بلند مورد استفاده قرار می گیرد، باتری 107.8 کیلووات ساعت لیتیمی-یون مایباخ فقط به 30 دقیقه زمان نیاز دارد تا 80 درصد ظرفیت خود را تکمیل کند.

شاخص صفر تا 96 کیلومتر نیز برابر با 4.1 ثانیه محاسبه شده است. مرسدس از سیستم تعلیق بادی تطبیقی برای این تحفه گران قیمت خود استفاده کرده که عملکرد فوق العاده نرم و دقیقی را همراه دارد.

زمانی که درباره کابین یک مایباخ صحبت می شود در واقع وارد محدوده توانمندی های این کلاس می شویم. اینجا چرم و چوب به همراه عناصر فلزی بسیار باکیفیت مناظر بسیار زیبایی را در صنعت خودرو ثبت می کنند. یخچال، شارژر بی سیم، ماساژور و… ابتدایی ترین امکانات این کابین هستند.

مایباخ ئی کیو اس شاسی بلند


4 درب خودرو امکان فعال سازی مکانیزم خودکار را دارند تا به طور اتوماتیک بسته شوند. 12.3 اینچ نمایشگر اطلاعات کیلومتر، 12.3 اینچ نمایشگر لمسی مقابل سرنشین جلو به همراه 17.7 اینچ نمایشگر در قسمت میانی کنسول اصلی جلو، مجموعا هایپراسکرین اختصاصی مرسدس بنز را شکل می دهند.

سیستم تمام چرخ محرک با توجه به جانمایی موتورها در وضعیت فعال قرار دارد. در بخش جعبه دنده نیز از نمونه تک سرعته اتوماتیک استفاده شده است. وزن حدودی خودرو 2948 کیلوگرم محاسبه شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *